
Foto: Tor Erik Schrøder, www.kengurufoto.no
I løpet av de to neste ukene skal MHWirth permitere 100 personer. De kommer i tillegg til de flere hundre oppsigelsene som har vært i selskapet den siste tiden.
De ansatte ble informert på et allmøte i ettermiddag.
Permiteringene skal gjennomføres på alle lokasjonene til selskapet, men hvordan fordelingen blir er ikke klar enda.
Permitteringsvarselet kommer mens MH Wirth er midt inne i en større nedbemanningsprosses.
I februar kom beskjeden om at MH Wirth måtte nedbemanne mellom 500 og 750 ansatte, av dem 250 innleide stillinger.
Helge Martin Markussen startet sin radiokarriere i 1989. Siden den gang har han jobbet for en rekke stasjoner i Kristiansand, som Radio Markens, Radio Ung, Radio Kristiansand og Radio Sør. I 2014 var han nominert i klassen "Årets Intervju" under Prix Radio.
KRS247 ønsker en åpen og saklig debatt. Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men vi krever en respektfull og saklig tone og ber om at du holder deg til sak. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepteres ikke. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og fjerne innlegg. Du må bruke ditt egentlige navn, falske profiler vil bli utestengt. Før du publiserer - tenk gjennom at mange kan se hva du skriver.