Sørlandsbanen er en av to aktuelle strekninger hvor Flytoget kan ta opp konkurransen med NSB, forteller Linda Bernander Silseth, administrerende direktør for Flytoget.
Hun snakker om at Nærings- og fiskeridepartementet i slutten av november bestemte seg for å fjerne delen av formålsparagrafen som fastslår at Flytoget kun kan bringe folk til og fra Oslo Lufthavn.
– Vi må se på om dette er en strategisk retning Flytoget skal gå, men det er opp til styret å beslutte, sier direktøren til Dagens Næringsliv. Silseth mener det handler om lønnsomhet.
I tillegg vil det bli aktuelt å opprette et datterselskap for å ikke kalle seg Flytoget på andre strekninger enn dagens mellom Oslo S og Gardermoen.
Det er foreløpig uklart når Flytoget kan gi NSB konkurranse på Sørlandet, men i 2017 blir Jernbanedirektoratet etablert og det vil ha ansvaret for konkurranseutsetting av norsk jernbane.