KRS247.no

Agder Taxi samarbeider med Bergen

I løpet av juli vil de tradisjonsrike hvite bilene til Agder Taxi få en ny merking. I dag ble det klart at Agder Taxi har inngått et samarbeid med 07000 Taxi i Bergen.

– I en spennende tid for næringen, med behov for effektivisering og økt konkurranse, har vi hatt behov for å tenke nytt, sier fungerende daglig leder i Agder Taxi, Mirza Becirbegovic i en pressemelding.

Samarbeidet innebærer blant annet felles taksametersystemer, bookingsystem, bestillingsløsninger og administrative funksjoner. I pressemeldingen kommer det også frem at Agder Taxi fortsatt kommer til å ha sin egen uavhengige sentral.

Den største endringen som følge av samarbeidet er at telefonnummeret blir forandret til å gjenspeile bruken av den nye merkevaren.