KRS247.no

– Jeg er i kjempeform

Keeper Håkon Opdal har hatt en veldig god start på årets sesong. Til tross for at Start har sluppet inn 2 mål i snitt i Tippeligaen så langt, har Oddingen klart seg tidvis meget bra. 

– Det er vanskelig å sammenligne med andre perioder, men jeg synes det har gått veldig bra og jeg føler meg i kjempeform, sier Opdal.

Mot Tromsø sto han nærmest som en levende vegg, og ble belønnet med karakteren 9 av VG. Men selv hevder han at han ikke leser aviser.

– Nei, jeg bryr meg ikke om det som avisene skriver. Jeg forsøker å ha fokus på det jeg skal, og det er hele tiden å se frem mot neste kamp, sier veteranen.

Han anser kveldens motstander Bodø/Glimt som et lag man må være skjerpet for å slå.

– Det er et kontringsterkt lag med gode spillere, som har mye fart. I tillegg må vi være våken på dødballer i mot, det har blitt for mange baklengsmål på den måten, avslutter han.

Kampen mellom Start og Bodø/Glimt kan du høre på Radio Sør fra klokken 17.00 i kveld. Kampstart er klokken 18.00.