
Hanne Krogh og Marianne Antonsen. | Foto: Glenn Th. Faannessen
Når Hanne Krogh og Marianne Antonsen, for å nevne noen, gjester Kristiansand og Kilden med forestillingen World of Music, er det for å ta de låtene mange nok har avskrevet som «bare enda en kjærlighetssang» og løfte frem historien som ligger bak.
– Vi snakker litt om den opplevelsen av at musikk nærmest bare blir kastet over hodet ditt og du nesten drukner av det. Vi håper jo at gjennom å løfte opp noen av de små historiene vi har valgt at folk kan bli litt mer oppmerksomme og begynne å lytte, sier Antonsen til KRS247.
Antonsen er kjent som «den eneste kvinnelige bassen» i norsk musikk, og er på mange måter den rake motsatsen til sin makker, Hanne Krogh.
– Vårt vennskap er en ren arbeidsseier fra min side, ler Krogh.
Hun forteller at Antonsen ikke var den mest tolerante på scenen, noe Antonsen kjapt bekrefter.
– Jeg hadde ikke verdens største behov for små, lyse, blide sangerinner i livet mitt, heller. I et kvart århundre har vi vært venner nå, sier Antonsen.
Hør hele intervjuet her.